30062022

FUAR STANDI, FUAR STANDI TASARIMI VE FUAR STANDI KİRALAMA VE ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

Fuarlar, geçmişten günümüze ticari sergilemenin en çok önem arz ettiği iletişim platformlarıdır. Fuar standı, üç dört günlük kısa sürelerde katılımcıların ürün ve hizmetlerini sergiledikleri mekanlar olarak öne çıkmalıdır. Bir fuar katılım öncesinde, ilk olarak yapılması gereken eylem kurum ve marka kimliği ile uyumlu bir fuar standı tasarımı yapılması ve fuar standı tasarımı yapıldıktan sonra, fuar standı uygulama işini gerçekleştirecek, fuar standı kiralama hizmetini gerçekleştirecek uygun bir fuar standı kiralama hizmeti sınan fuar standı firmaları ile temasa geçmek olmalıdır.

Fuar standı tasarımı, hazırlanma ve fuar standı uygulama süreçleri bakımından üzerinde hassasiyetle durulması gereken mekân tasarımları olarak dikkat çekmektedirler. Fuar standı tasarımı hizmeti veren firmalar hizmetlerini, fuar standı uygulama ve fuar standı kiralama hizmeti olarak gerçekleştirmektedirler. Fuar standı hizmetleri, bu konuda faaliyet gösteren firmaların ihtisaslaşması üzerine, ahşap fuar standı, maxima fuar standı, modüler fuar standı olmak üzere sınıflandırılmaktadır. Fuar standı yapan firmalar özellikle bu üç kategoride sınıflandırılabilir.

Bir fuara katılım amacı, katılımcının kendisini ve ürünlerini potansiyel alıcılara tanıtmak ve pazarlanmasını sağlamaktır. Fuara katılım yurtiçi hedef pazarlar ve yurtdışı hedef pazarlarda alıcılar ile tanışmak ürün ve hizmetleri sergilemek amacı ile gerçekleştirilebilir. Yurtdışı fuar standı katılımı ile ahşap fuar standı, maxima fuar standı ve modüler fuar standı olmak üzere gerçekleşebilir. Yurtdışı fuar standı yapan firmalar fuar standı kiralama hizmeti sunmakta ve hizmetlerini Almanya fuar standı, Amerika fuar standı, Avrupa fuar standı, Dubai fuar standı olarak gerçekleştirebilmektedirler.