blog1

FUAR STANDLARI VE YERLEŞİMDEKİ UYGULAMA SÜREÇLERİ

Doğru bir fuar standı tasarımı, bir fuarın başarılı ve verimli gerçekleşebilmesi için önemli bir unsurdur. Fuar standı tasarımı, hazırlanma ve fuar standı kiralama süreçleri üzerinde hassasiyetle durulması gereken, özel üretim kapsamındaki mekân tasarımlarıdır. Fuar mimarlık firmaları günümüzde ahşap fuar standı ve maxima fuar standı olmak üzere genellikle iki tip fuar standı olarak fuar standı tasarımı ve fuar standı kiralama hizmetlerini gerçekleştirmektedirler.
Katılımcısı olunan fuarın firma veya kuruluşun yapısına, türüne göre fuara katılım sürecindeki yapılması gerekenler farklık göstermektedir. Fuar katılımı, ahşap fuar standı, maxima fuar standı şeklinde fuar standı kiralama şeklinde gerçekleşebilir.asarım; endüstride özgün ve ihtiyaca yönelik ürün geliştirilme olarak tanımlanır. Stand Tasarımı, katılım gösterdiğiniz herhangi bir fuarda fuar süresince kullanmış olduğunuz ofisiniz ve showroomunuzdur. Fuar Standı Tasarımı; ürün veya marka odaklı geliştirme süreçleri olabileceği gibi; fuar alanı ve organizasyona özgü tasarımlar da  Fuar standı tasarımı hizmeti veren firmalar hizmetlerini, fuar standı uygulama ve fuar standı kiralama hizmeti olarak gerçekleştirmektedirler. Fuar standı hizmetleri, bu konuda faaliyet gösteren firmaların ihtisaslaşması üzerine, ahşap fuar standı, maxima fuar standı, modüler fuar standı olmak üzere sınıflandırılmaktadır. Fuar standı yapan firmalar özellikle bu üç kategoride hizmet vermekte ve fuar standı yapımını gerçekleştirir.

Fuar katılımı kesinleştikten sonra fuar öncesi hazırlıkların ikinci aşamasına geçilir. Öncelikli olarak fuara katılımının ana nedeni olan, sergilenecek ürün ve hizmetlerin belirlenmesi gerekmektedir. Bu çalışma yapıldıktan sonra fuar esnasında geçici olarak katılımcıya ait olacak alanın mekan tasarımı yani fuar standı tasarımı için çalışma yapılmalı, bu konuda uzman fuar mimarlık firmaları ile temasa geçilmelidir. Fuar standı firmanın kurumsal kimliğini yansıtan, fuardaki işlenecek tema ve vurgulanması hedeflenen pazarlama stratejileri doğrultusunda tasarlanmalı, oturma alanları, toplantı alanları, ürün sergileme üniteleri, depolama ve ikram alanı hepsi bir bütünün parçalarını tamamlayacak şekilde fuar standı tasarımı tamamlanmalıdır. Fuar standı tasarımı, maxima fuar standı ve ahşap fuar standı olarak gerçekleşebilmektedir. Fuar standı çalışmaları yapılırken, fuar mimarlık firması belirlenmeli ve istanbul fuar standı gerçekleştiren bir fuar mimarlık firması üzerinde durulmalıdır. Fuar standı kiralaması ahşap fuar standı ve maxima fuar standı olmak üzere her iki farklı tip ve özellikte gerçekleşmesi mümkündür. Fuar katılımı firmaların kurum ve marka kimliği açısından önem taşır ve fuar standı tasarımı bu açıdan da önem taşımaktadır. İyi bir fuar standı tasarımı diğer fuar standı arasında kendini doğru ifade etme aracı olarak ön plana çıkmaktadır. Fuar standı kiralama hizmeti sunan Fuar mimarlık  firmaları üzerinde önemle durulmalıdır. Fuar standı tasarımı üzerinde önemle durulması gereken , sektörde uzun süredir faaliyet gösteren fuar mimarlık firmaları tarafından gerçekleştirilmeli , fuar standı katılımcının kurum kimliğine uygun bir fuar standı olmalıdır. Fuar standı  kiralık fuar standı , fuar standı kiralama şeklinde genellikle tekliflendirilir. Fuar standı, fuar standı tasarımı , fuar standı kiralama.